Fyzioterapie a rehabilitace zvířat

Máme webové stránky přímo ohledně fyzioterapie psů:

http://www.fyziopsuolomouc.cz

Od té doby, co jsem před pár lety měla psa s onemocněním pohybového aparátu a hledala někoho, kdo by s ním uměl rehabilitovat, zjistila jsem, že v Olomouci a okolí tuto službu nikdo nenabízí. Začala jsem se o tento obor více zajímat a sama se v něm začala vzdělávat. Spoustu lidí si udělá víkendový kurz, kde získá certifikát za účast a poté se prezentují jako odborníci v oboru, nebo jako odborník v Dornově metodě, masážích apod. Sama jsem cítila, že to není úplně ta cesta, kterou bych se chtěla dát. Vždyť humánní fyzioterapeut studuje 5 let na vysoké škole, jak lze tedy být za víkend/týden/měsíc v oboru odborníkem?

Proto jsem se rozhodla pro náročnější “Kurz fyzioterapie a rehabilitace zvířat” u Asociace fyzioterapie a rehabiltace zvířat České republiky, z.s. Kurz je nejen finančně a časově náročný (trvá přes rok a půl), ale také náročný z hlediska znalostí, velký důraz je kladen na důkladnou znalost anatomie, fyziologie a patofyziologie. Samozřejmě součástí kurzu je nejen holé šprtání teorie, ale převážně je důraz kladen na praxi. V průběhu kurzu je nutné splnit několik průběžných testů (konkrétně 10), jejichž absolvování je podmínkou pro pokračování v dalším studiu a tedy postoupit k závěrečné zkoušce. Úspěšné ukončení kurzu je podmíněn absolvováním písemného testu, ústní zkouškou a praktickou zkouškou.

Tento rok (r. 2020) tedy rozšiřujeme naše služby o fyzioterapii a rehabilitaci zvířat. Velkým snem je si pořídit rehabilitační hydrovanu, která v tomto oboru dokáže dělat přímo zázraky. Pořízení takové vany je náročné jak finančně, tak i prostorově, ale během září/října 2020 si sen splníme a na naší nové provozovně v Olomouci již hydrovanu mít budeme! Doufáme tedy, že všechny naše plány se podaří a budeme zkvalitňovat další život psům a tím pádem i jejich páníčkům.

Pro bližší informace o asociaci ASOFYREZ (Asociace fyzioterapie a rehabilitace zvířat České republiky, z.s.), která kurz pořádá, se můžete podívat na stránky www.asofyrez.cz.

 

Nové prostory pro fyzioterapii psů v Olomouci od 1.7.2020!

Prostor není ještě kompletně zařízený, ale již je plně využíván. Sledujte stránky http://www.fyziopsuolomouc.cz 

Nabízím manuální techiky (masáž, strečink, pasivní mobilizace kloubů/Dornova metoda, cvičení na balančních pomůckách atd.). Od září 2020 přibude hydroterapeutická vana. Pro bližší informace volejte a domluvíme se spolu na konkrétním postupu.

Místo: Mgr. Mária Filípková, Chválkovická 10, Olomouc, tel 775 670 880

Info: cena 650,-, ošetření je cca na 50 min.

Pozn.: mějte prosím na paměti, že je nutné mít vyšetření od veterinárního lékaře se stanovenou diagnózou!

Chcete mít představu, jak zhruba taková rehabilitace se psem probíhá? Mrkněte na naše video s věčně vysmátým zlatým retrívrem Eddiem:

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek